Menu Close

Kineziterapija

KINEZITERAPIJA

Kineziterapija VšĮ Kauno Panemunės socialinės globos namuose yra vykdoma kiekvieną dieną individualiai arba grupėmis. Įstaigoje turime stacionarų dviratį, masažinę lovą, švedišką sienelę, Terapi Master diržų sistemą bei daug kitų kineziterapijoje plačiai naudojamų priemonių, kurios paįvairina mūsų gyventojų kasdienybę.

GRUPINIAI KINEZITERAPIJOS UŽSIĖMIMAI

Kasdien gyventojai yra kviečiami dalyvauti grupinėje sveikatinimo mankštoje, kurioje siekiama pagerinti ir išlaikyti kaulų, raumenų, širdies ir kraujagyslių bei kitų sistemų funkcinę būklę. Mankštos metu atliekami įvairūs statiniai ir dinaminiai kvėpavimo, tempimo, raumenų jėgos ir sąnarių judesių amplitudės didinimo pratimai, taip pat įvairūs aerobiniai žaidimai, skatinantys didesnį gyventojų aktyvumą ir komandinį darbą. Šiltuoju metų laiku grupinės mankštos vyksta gryname ore, įstaigos vidiniame kiemelyje

INDIVIDUALI KINEZITERAPIJA

Individualios kineziterapijos metu dirbama pasyviai arba aktyviai su gyventojais, priklausomai nuo jų poreikių. Gyventojams sudaromas individualus kineziterapijos planas, kurio metu daugiausiai akcentuojamas plaučių ventiliacijos gerinimas, sąnarių kontraktūrų mažinimas bei prevencija, tromboembolijų profilaktika, pusiausvyros ir koordinacijos gerinimas, raumenų jėgos bei sąnarių judesių amplitudės palaikymas bei gerinimas, bendro mobilumo didinimas, kraujotakos ir limfotakos gerinimas, taisyklingo eisenos stereotipo, kėlimosi mokymas bei bendros funkcinės būklės gerinimas

Taip pat, vienas pagrindinių tikslų yra pakankamas senjorų judėjimas, tad kiekvieną dieną skatiname gyventojus kuo daugiau vaikščioti. Asmenys, kurie turi pusiausvyros ir koordinacijos sutrikimų ar yra patyrę specifinių ligų pažeidimų, kurios apsunkina jų judėjimą, yra mokomi vaikščioti prižiūrint kineziterapeuto.

SVEIKATINIMO RENGINIAI

e kasdieninės individualios ir grupinės kineziterapijos, kelis kartus per metus yra vykdomi įvairūs sveikatinimo renginiai. Vienas pagrindinių sveikatingumo renginių, vykstančių jau daugiau nei 10 metų – spartakiada “Aktyvusis senjoras”. Taip pat minime ir kitas dienas, susijusias su aktyvumu. Viena tokių – tarptautinė judėjimo diena, kurią mes taip pat švenčiame su senjorais. Renginių metu specialistai pateikia naudingos informacijos apie judėjimo svarbą, supažindina su tam tikrų pratimų nauda. Senjorai turi progą pasivaržyti įvairiose estafetėse, žaidimuose. Asmenys, kuriems vaikščioti sunku, save gali išbandyti įvairiose tikslumo, bet ne greičio reikalaujančiose rungtyse. Tokių renginių metu yra skatinamas komandinis darbas bei bendravimas su aplinkiniais.
Skip to content