Menu Close

Laisvalaikis (užimtumas)

LAISVALAIKIO IR UŽIMTUMO VEIKLOS

RENGINIAI IR IŠVYKOS

Globos namuose nuolat skatinama gyventojų integracija. Aktyviai bendradarbiaujama su švietimo įstaigomis, seniūnijomis, pagyvenusių žmonių organizacijomis, muziejais. Tai padeda senjorams įsilieti į socialinius – meninius projektus ar kitaip būti aktyviais ir imliais šiandieninėje greitai besikeičiančioje aplinkoje, bendradarbiauti įdomiose veiklose. 
Įstaigoje organizuojami laisvalaikio  renginiai – svarbi senjorų gyvenimo dalis, kuri suteikia teigiamų emocijų, skatina integraciją ir bendravimą, mažina vienišumą, padeda užmegzti ir išlaikyti bendravimo įgūdžius ir socialinius ryšius tarp bendraamžių. Tradiciškai organizuojami Pagyvenusių žmonių mėnesio renginiai: akcijos, popietės, susitikimai, ypač gyventojų mėgiami tradiciniais tapę gyventojų gimtadienių ir ilgaamžių pagerbimo, pagrindinės kalendorinės ir religinės šventės. Visada laukiami įstaigos svečiai – visuomenės veikėjai, politikai, valdžios atstovai, sveikatos ir sveikos gyvensenos specialistai, aktoriai, dainininkai ir kiti meno atstovai.
Kartą per mėnesį, o esant galimybei, ir dažniau, senjorams organizuojamos išvykos į muziejus, galerijas, kitus lankytinus architektūros, gamtos, istorijos objektus. Išvykų metu senjorai dalyvauja edukacinėse programose, klausosi įvairių pasakojimų, paskaitėlių, istorijų, tokiu būdu plečia savo akiratį, gerina ir palaiko atmintį, parsiveža puikių įspūdžių.

TARPTAUTINIS BENDRADARBIAVIMAS

Globos namų senjorai dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose projektuose ir renginiuose. Vienas iš įsimintiniausių- 2018 m. Tarptautinis projektas „Seneli, papasakok man daugiau“. Šio projekto metu senjorai buvo glaustai supažindinti su įvairių tautų kultūromis, dalyvavo tarptautinėje akcijoje „Žemėlapis“, kartu su jaunosios kartos atstovais kūrė spalvotas muilo plaušines, dainavo, kartu bendravo prie arbatos puodelio. Jau tapęs tradiciniu, vykdomas daugiau kaip dešimtmetį- tarptautinė senjorų spartakiada „Aktyvusis senjoras 2018“, kurioje dalyvauja gausus būrys dalyvių iš įvairių Lietuvos ir užsienio įstaigų ir organizacijų. Žaidimai, sporto rungtys ir piknikas globos namų vidiniame kiemelyje po ąžuolais teikia daug džiaugsmo ir praskaidrina senjorų kasdienybę. Kasmet globos namų senjorai  vyksta į Lenkiją dalyvaudami tarptautiniame gatvės bėgimo bei teatrinių pasirodymų festivaliuose. Globos namų bendruomenė sulaukia delegacijų iš Norvegijos, Švedijos, Italijos, Lenkijos ir kitų šalių.

KASDIENIO UŽIMTUMO VEIKLOS

Kasdienės užimtumo veiklos vykdomos atsižvelgiant į gyventojų poreikius ir gebėjimus. Pagyvenusio amžiaus žmonėms ypač naudingi muzikos terapijos užsiėmimai ir dvasingumo popietės, kurių metu senjorai prisimena liaudies dainas bei giesmes, pasikartoja kūrinių tekstus, kartu dainuoja ir gieda, tokiu būdu ne tik gaudami teigiamų emocijų ir kurdami grupės bendrumo jausmą, bet ir palaikydami pažintines funkcijas. Vienas iš mėgstamiausių senjorų užsiėmimų- „Močiutės virtuvėlė“. Užsiėmimo metu gaminami sezoniniai valgiai pagal turimas daržo ir sodo gėrybes, ruošiami skanėstai įvairiomis šventėms, svečiams sutikti, o ir patiems pasilepinti. Kūrybinių dirbtuvių užsiėmimo metu senjorai kuria įvairius suvenyrus, kuriais papuošiama globos namų aplinka, apdovanojami įstaigos svečiai, koncertuoti atvykę kolektyvai, rankdarbiai eksponuojami parodose, mugėse. Siekiant kuo efektyviau atliepti senjorų, ypač sergančiųjų demencija, poreikius, globos namuose buvo įrengtas relaksacijos kambarys, kuriame galima produktyviai ilsėtis skambant atpalaiduojančiai muzikai, sėdint tam pritaikytuose krėsluose. Siekiant didinti senjorų motyvaciją dalyvauti veiklose, domėtis naujais metodais ir siūlomomis veiklomis, su senjorais bendrauja ir juos aktyvina globos namų kolektyvas- socialiniai darbuotojai, jų padėjėjai, užimtumo specialistė.
VYKSTANTYS GRUPINIAI UŽSIĖMIMAI
BIBLIOTERAPIJOS/ SPAUDOS APŽVALGA /FILMŲ PERŽIŪRA
(„Kas naujo senjore? arbatos/sveikatingumo popietės su knyga)
RELAKSACIJOS UŽSIĖMIMAI
KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS
(dailės/rankdarbių, terapijos užsiėmimai)
STALO ŽAIDIMAI 
(Bingo, „Šaškės“, „Mikado“, „Loto“ ir kt.)
MUZIKOS TERAPIJOS UŽSIĖMIMŲ
(dainuojamosios  ir instrumentinės muzikos terapijos užsiėmimai)
DVASINGUMO POPIETĖS
(skaitiniai, giedojimai, pokalbiai, valanda su malda)
SAVARANKIŠKUMO ĮGŪDŽIŲ PALAIKYMO UŽSIĖMIMAI
„Močiutės virtuvėlė“, sodo-daržo priežiūros užsiėmimai, apsipirkimai PC centruose)

Kontaktai

Skip to content