Menu Close

Ilgalaikė/Trumpalaikė globa

TEIKIAMOS PASLAUGOS

Apgyvendinimo paslaugos – gyventojams užtikrinama saugi, specialiems poreikiams pritaikyta, patogi, jauki, privatumą garantuojanti aplinka bei būstas. Gyventojai aprūpinami pagrindiniais baldais. Neįgaliems yra pritaikytos būsto ir bendro naudojimo patalpos, jų paslaugoms – kompensacinė technika. Įrengtas liftas, suteikiantis gyventojams galimybę būti aktyviems.
Maitinimo paslaugos – globos namų gyventojų maitinimas vyksta erdvioje valgykloje, kurioje maitinami 4 kartus per dieną. Taip pat globos namuose įrengta jauki valgyklėlė, kurioje valgo, o prireikus ir yra maitinami gyventojai dėl sveikatos negalintys pavalgyti savarankiškai. Būtinybei esant sudaroma galimybė valgyti kambaryje.
Sveikatos priežiūros ir slaugos paslaugos – pirmos pagalbos suteikimas/ iškvietimas ištisą parą, nuvežimas pas šeimos gydytoją ar kitus specialistus arba jų iškvietimas. Vaistų nupirkimas, jų išdalijimas, vaistų suleidimas, lašelinių pastatymas, kraujospūdžio, deguonies kraujyje matavimas, deguonies, šviesos terapijos ir kitos procedūros.
Socialinio darbo paslaugos – šias paslaugas sudaro: informavimas, konsultavimas, tarpininkavimas ir atstovavimas, gyventojų asmeninių problemų išklausymas, įvertinimas, planavimas, sprendimų priėmimas, dokumentų ruošimas, bendradarbiavimas su gyventojų šeimų nariais ir kitais artimaisiais, naujai atvykusių gyventojų adaptacijos laikotarpio problemų sprendimas, kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas (tvarkant pinigų apskaitą, įsigyjant prekes, atliekant buitinius darbus, bendraujant, savarankiškai tvarkant patalpas, aplinką ir pan.), pagalba rengiantis, maitinantis, prausiantis ir kt. pobūdžio pagalba, asmeninės higienos paslaugų organizavimas.
Buities ir asmens higienos paslaugos – darbuotojai stengiasi kuo ilgiau išlaikyti gyventojų higienos bei savitvarkos įgūdžius, skatina namų ruošos darbus atlikti patiems, tačiau atsižvelgiant į gyventojų sveikatos būklę ir specialiuosius poreikius teikiamos asmens higienos ir buities paslaugos, kurias sudaro: patalynės  ir rūbų skalbimas, patalpų valymas ir tvarkymas, aplinkos tvarkymas, patalpų remontas, buitinių prietaisų remontas, asmens higienos palaikymas, higienos ir švaros priemonių savalaikis suteikimas, dezinfekcija.
Užimtumo organizavimo paslaugos – tai įvairių užsiėmimų, veiklų organizavimas ir vykdymas pagal patvirtintą kassavaitinį užsiėmimų planą. Atliepiant gyventojų turimų įgūdžių, gebėjimų ir pomėgių visumą, siekiama juos kuo ilgiau palaikyti, stiprinti ar net padėti įgyti naujų. Užsiėmimus sudaro: kūrybinės dirbtuvėlės, grupinės spaudos apžvalgos, muzikos terapijos užsiėmimai, globos namų teritorijoje esančių augalų priežiūra, močiutės virtuvėlės užsiėmimai, stalo žaidimai, prisiminimų valandėlės, kas rytą vedama grupinė mankšta ir daugelis kitų. Taip pat gyventojų laisvalaikį paįvairina išvykos į muziejus, parodas ir kitas lankytinas vietas pagal gyventojų poreikius. Globos namų gyventojus gausiai lanko įvairūs kolektyvai ir svečiai, džiugindami savo pasirodymais.

KOMANDA

KONTAKTAI

Skip to content