SOCIALINĖS PRIEŽIŪROS DIENOS CENTRAS
Socialinės priežiūros dienos centras įsikūręs naujai ir šiuolaikiškai suremontuotose patalpose, ramioje Panemunės vietoje, toliau nuo gatvės šurmulio. Lankytojų poilsiui ir patogumui kieme yra lauko pavėsinė, suoliukai, auga šimtametės liepos, beržai ir pušys.
DIENOS CENTRO TIKSLAS
Socialinės priežiūros dienos centre yra teikiamos socialinės priežiūros (socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo) paslaugos senyvo amžiaus asmenims.
Socialinė priežiūra yra visuma paslaugų, kuriomis asmeniui teikiama kompleksinė, bet nuolatinės specialistų priežiūros nereikalaujanti pagalba.
Dienos centro tikslas – senyvo amžiaus asmenų, jaučiančių socialinę atskirtį, stokojančių socialinių įgūdžių, adaptacijos skatinimas bei integravimas į Kauno miesto bendruomenę pasitelkiant specialistus.
Dienos centre dirba iniciatyvi, veržli, nuolat tobulėjanti profesionalų komanda.

Dienos centro specialistai, remiantis socialinio darbo teorija ir praktika, organizuoja socialinių paslaugų teikimą dienos centro lankytojams per įvairias veiklas: pokalbius prie arbatos, spaudos klubo užsiėmimus, literatūrinį rytmetį, kulinarinių kelionių užsiėmimus, dailės ir darbų terapiją, audimo pamokas, stalo žaidimus, muzikos, šokio terapiją, kino filmų peržiūrą, grupinę mankštą, aktyvų pasivaikščiojimą su šiaurietiškomis lazdomis gamtoje, paskaitas sveikos gyvensenos tema, išvykas į koncertus, renginius, muziejus, parodas, valstybinių, religinių ir tarptautinių švenčių minėjimą.
PASLAUGOS
Bendrosios socialinės paslaugos
Bendravimas
Kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymas
Darbinių įgūdžių ugdymas
Sociokultūrinės paslaugos
Maitinimas
Bendrosios socialinės paslaugos
Informavimas
Konsultavimas
Tarpininkavimas ir atstovavimas
Socialinis darbuotojas teikia informaciją visais su socialinėmis paslaugomis susijusiais klausimais, taip pat visais lankytojams rūpimais klausimais, susijusiais su dienos centre teikiamomis paslaugomis. Individualių konsultacijų metu kalbama apie lankytojų patiriamus sunkumus, gyvenimo iššūkius, santykius su artimaisiais, ryšius su kitomis socialinių paslaugų ar sveikatos įstaigomis. Esant poreikiui, socialinis darbuotojas bendradarbiauja su kitomis organizacijomis padedant spręsti lankytojams iškilusias problemas.
Bendravimas
Pokalbiai prie arbatos
Kaip sekasi, senjore?
Kiekvieną dieną yra organizuojami grupiniai pokalbių užsiėmimai prie arbatos puodelio, aptariant kasdieninius lankytojams aktualius įvykius, bendrai pasidalinant mintimis, nuomonėmis bei įžvalgomis. Diskutuojame apie praėjusios dienos aktualijas ar artėjančius svarbius įvykius, šventes, išvykas.
Bendraminčių grupelėje žmogus gali vystytis, mums visiems reikia bendruomenės, palaikymo, diskutuodami pasitikriname ir suprantame kitus.
Kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymas
Grupinė mankšta
Siekiant užtikrinti tinkamą psichinę ir fizinę žmogaus būklę, vienas svarbiausių elementų yra fizinis aktyvumas. Kasdieninė kūno mankšta padeda pagerinti ir išlaikyti kaulų ir raumenų, širdies kraujagyslių ir kitų sistemų funkcinę būklę. Taip pat fizinis aktyvumas gerina miego kokybę, yra puiki nerimo ir depresijos prevencinė priemonė.
Fizinis aktyvumas (kartu su kitais sveiko gyvenimo būdo veiksniais) gali suteikti pagyvenusiems asmenims realią galimybę pailginti savo aktyvaus ir nepriklausomo gyvenimo metus bei sumažinti funkcinį apribojimą ir socialinę izoliaciją.
Šiaurietiškas ėjimas
Šiaurietiško ėjimo metu yra naudojamos specialiai šiam ėjimui sukurtos lazdos. Šios lazdos skirtos tam, kad ėjimo metu tinkamai judėtų tiek apatinė, tiek viršutinė kūno dalys. Tai labai efektyvus ir lengvas būdas pagerinti fizinę būklę. Jau nuo pat pirmųjų žingsnių su lazdomis žmonės pajaučia tokio judėjimo efektyvumą ir malonumą. Dėl savo paprastumo ir natūralumo šiaurietiškas ėjimas patrauklus visiems, čia nėra jokių amžiaus, svorio ar fizinio pasirengimo apribojimų.
Šiltuoju sezonu su šiaurietiško ėjimo lazdomis lankytojai atlieka įvairius pratimus. Pratimai su lazdomis stiprina kūną, daro jį lankstesniu ir tampresniu.
Grupinė ir individuali ergoterapija
Ergoterapijos užsiėmimų tikslas – lankytojų mokymas atlikti veiklą, užduotis ir vaidmenis, siekiant užtikrinti produktyvų gyvenimą, savęs bei aplinkos kontrolę.
Ergoterapija – tai asmens sveikatos galimybių sugrąžinimas, palaikymas ar sutrikimų kompensavimas tikslinga veikla.
Sutrikusiai funkcijai atstatyti dienos centre naudojamos įvairios priemonės: dėlionės, žaidimai, kaladėlės, įvairaus dydžio ir kietumo kamuoliukai, ergoterapinė masė ir kt.
Literatūrinis rytmetis
Literatūrinio rytmečio užsiėmimuose analizuojami skirtingi literatūros autoriai ir jų kūryba, vyksta poezijos skaitymai.
Biblioterapija, tai dar vienas terapijos metodas, kai skaitant knygas keliami savęs pažinimo klausimai ir ieškoma atsakymų. Ji padeda ugdyti empatiją, geriau pažinti save patį, ir, žinoma, plėsti akiratį.
Užsiėmimai vyksta grupėje, kurių tikslas yra perskaitytos knygos ar teksto analizavimas, aptarimas apmąstant jį ir susiejant su asmeniniais patyrimais, dalinantis kylančiais jausmais, mintimis ir klausimais.
Spaudos klubas
Kiekvieną rytą lankytojai savarankiškai apžvelgia svarbiausias praėjusios dienos naujienas. Spaudos klubo užsiėmimuose diskutuojant aptariamos labiausiai intriguojančios ir lankytojams aktualios temos.
Darbinių įgūdžių ugdymas
Rankdarbių dirbtuvėlės
Siuvinėjimas
Juostų, kilimėlių, paveikslų audimas
Mezgimas
Nėrimas
Papuošalų gamyba
Suvenyrų gamyba iš antrinių žaliavų
Vilnos vėlimas
Kulinarinės kelionės
Kulinarija – tai menas ir terapija gerai sveikatai. Taip pat tai tam tikra kūrybiškumo išraiška. Maisto gaminimas skatina bendrauti ir moko bendradarbiauti. Ruošiant maistą reikia tapti komanda, pamiršti visus skirtumus ir nesklandumus ir susikoncentruoti tik į užduoties atlikimą. Smagu gaminti, smagu ir ragauti, o ypač kartu su kitais.
Atminties lavinimo pamokos
Žmogaus atmintis iš prigimties nėra tobula, o senstant ji natūraliai silpnėja. Specialistai neabejoja, kad atmintį galima ir būtina lavinti – tam padeda specialūs pratimai, kryžiažodžių ir galvosūkių sprendimas, naujų užsienio kalbos žodžių ar eilėraščių mokymasis.
Sociokultūrinės paslaugos
Dailės terapija
Dailės terapija – tai psichoterapinis metodas, kai kalbama vaizdinių, spalvų ir formų kalba. Tai galimybė geriau pažinti save, savo svajones, talentus ir pasąmonėje vykstančius procesus. Užsiėmimų metu taikomos įvairios dailės terapijos technikos (tapymas, spalvų derinimas, sielos koliažas ir kt.).
Muzikos terapija
Šios terapijos metu užmezgame tarpusavio santykį, mokomės įsiklausyti vienas į kitą, laviname savo muzikinius gebėjimus, mokomės dainuoti grupėje, duoti ir priimti palaikymą. Ruošiame muzikinius pasirodymus įvairioms šventėms ir renginiams.
Stalo žaidimai
Tai ne tik pramoga, bet ir nauda sveikatai. Žaisdami privalome bendrauti su savo žaidimo partneriais ar priešininkais, todėl stalo žaidimai reikšmingi gerinant socialinius įgūdžius. Žaidžiant stalo žaidimus dažnai apima teigiamos emocijos: džiaugsmas, juokas, azartas bei noras laimėti. Kaip žinia, pozityvios emocijos teigiamai veikia žmogaus sveikatos būklę, stiprina imunitetą, gali padėti įveikti stresą.
Kalendorinių, religinių, tarptautinių švenčių minėjimai
Kalėdos, Užgavėnės, Valentino diena, Velykos, Nepriklausomybės diena, Joninės, Žolinės, pyragų diena – stengiamės nepraleisti nei vienos svarbios datos, tai puiki galimybė pabūti drauge, padainuoti, pašokti bei atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių.
Išvykos
Kartą per mėnesį lankome naujas, nepažintas vietas: parkus, dvarus, sodybas, muziejus, parodas bei įvairias organizacijas.
Maitinimas
REIKALINGI DOKUMENTAI
prašymas – paraiška SP-8 forma;
asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas;
pažyma apie asmens deklaruotą gyvenamąją vietą;
informacija apie asmens pajamas (išrašas iš SODROS dokumentų);
pensininko/neįgaliojo pažymėjimas;
išrašas iš medicininių dokumentų (F027/a).
DARBO LAIKAS
Dienos centre paslaugos teikiamos kiekvieną darbo dieną, pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8 iki 16.45 val., penktadienį nuo 8 iki 15.30 val.
KONTAKTAI
Informacijos atnaujinimo data: 2023-05-26.