Menu Close

Sveikatos priežiūra ir slauga

Sveikatos priežiūra ir slauga

  • Kiekvienam globos namų gyventojui pagal poreikius organizuojamos sveikatos priežiūros paslaugos, užtikrinama teisė pasirinkti sveikatos priežiūros  įstaigą ar gydytoją.
  • Visi gyventojai  pagal gydytojų paskyrimus aprūpinami medikamentais, tvarsliava ir slaugos priemonėmis. Gyventojams organizuojamas gydymas stacionare, vežama konsultuoti pas gydytojus specialistus: urologo, okulisto, odontologo, psichiatro, traumatologo ir t.t. konsultacijoms (Kauno poliklinikoje, Respublikinėje Kauno ligoninėje, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje ir kt.), kviečiama greitoji medicininė pagalba.
  • Globos namuose dirbančios bendrosios praktikos slaugytojos teikia visas sveikatos priežiūros ir slaugos paslaugas savo kompetencijos ribose: gyventojams matuojamas kraujo spaudimas, atliekama pragulų profilaktika, žaizdų priežiūra ir gydymas, pagal gydytojo paskyrimus – atliekamos injekcijos, infuzinė terapija, organizuojamas skiepijimas gripo vakcina.
  • Slaugomam asmeniui užtikrinta kokybiška nuolatinė priežiūra ir slauga. Globos namai yra apsirūpinę techninės pagalbos priemonėmis, padedančiomis darbuotojams saugiai ir kokybiškai atlikti kasdienines funkcijas (priemonės asmeniui pakelti, perkelti, maudyti, maitinti ir t.t.). Slaugomas asmuo yra aprūpintas reikalingomis slaugos priemonėmis (sauskelnės, paklodės, čiužiniai pragulų profilaktikai), ir teisės aktų nustatyta tvarka aprūpinamas reikalingomis asmeniui skirtomis techninės pagalbos priemonėmis (funkcinės lovos, vežimėliai ir kt.). Globos namuose užtikrinamos oraus gyvenimo ir diskretiškos pagalbos sąlygos pagal individualius poreikius – maitinimosi, kasdieninės higienos ar kita reikalinga pagalba.
Skip to content